Головна Новини Напрямки діяльності Електронний облік Бухгалтерський облік Звіт виробничого плану Статистичніформи Форми № 1-12 Продукція Профспілки Контакти Виробнича програма Перелік відомостей, що становлять службову інформа
 
 
Лісогосподарська діяльність
Лісокультурна діяльність
Охорона і захист лісу
- Інформація про лісопорушення
- Інформація з охорони лісу від пожеж
Мисливське господарство

Напрямки діяльності

 ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСІВ

 ОХОРОНА ЛІСУ

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найбільш складних, які вирішуються працівниками лісового господарства всієї України.

Значне підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів, змінами кліматичних умов, які викликають тривалі посушливі періоди.

Для підвищення рівня пожежної безпеки потрібно проводити комплекс заходів, які включають роз’яснювальну роботу серед населення по питаннях збереження лісів і дотримання встановлених норм і «Правил пожежної безпеки в лісах України», правильну організацію використання лісів для масового відпочинку населення в цілях зменшення неорганізованого припливу людей в ліс, дотримання всіма користувачами лісових угідь вимог згаданих правил.

Згідно діючого законодавства порушення «Правил пожежної безпеки в лісах України», а також знищення або пошкодження лісу в результаті підпалу або необережного поводження з вогнем відносяться до лісопорушень. Якщо порушення цих Правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винуватці притягаються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарству, а у випадку особливо тяжких наслідків винні особи притягаються до кримінальної відповідальності.

Питання охорони лісів від самовільних рубок перебувають на постійному контролі працівників лісової охорони лісгоспу.

В 2013 році виявлено 16,15 м3 незаконно зрубаної деревини, шкода нанесена лісовому господарству становить 54887 грн. Частина збитків відшкодована в сумі 3463 грн., в інших випадках матеріали на незаконні рубки направлені в правоохоронні органи для розслідування та притягнення винних до відповідальності.

 Основною причиною здійснення незаконних рубок є низький рівень матеріального забезпечення населення.

ЗАХИСТ ЛІСУ

Захист лісу від шкідників та хвороб – важливий напрямок лісогосподарської діяльності. Він забезпечується шляхом систематичного спостереження за станом лісів, своєчасного виявлення осередків шкідників і хвороб лісу.

Пріоритетним напрямком діяльності лісозахисної служби є впровадження біологічних засобів і методів боротьби із шкідливими комахами та хворобами лісу. Такі засоби боротьби не шкідливі для довкілля. В організації служби захисту лісів наше підприємство співпрацює з Івано-Франківським державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Івано-Франківськлісозахист». Пропаганда захисту лісів здійснюється через працівників державної лісової охорони, інженерно - технічного персоналу відділу лісового господарства, природоохоронних та громадських організацій із залученням преси, дивись «ЗМІ про нас».

При спалаху масового розмноження шкідників застосовуються активні лісозахисні заходи. У ДП «Рогатинський лісгосп» ліси підприємства знаходяться в належному санітарному стані, постійно проводяться лісопатологічні обстеження у вегетаційний період.

Загальна площа осередків шкідників, хвороб лісу та інші пошкодження (всихання, вітровали) в насадженнях ДП «Рогатинський лісгосп» станом на 01.01.2014 року становить 631 га в тому числі - хвороб лісу 533 га.

 
 

© 2014 Рогатинське лісове господарство.