Головна Новини Напрямки діяльності Електронний облік Бухгалтерський облік Звіт виробничого плану Статистичніформи Форми № 1-12 Продукція Профспілки Контакти Виробнича програма Перелік відомостей, що становлять службову інформа
 
 
Лісогосподарська діяльність
Лісокультурна діяльність
- Прас лист садивного матеріалу
- Залишки посадматеріалу в розрізі порід на весну 20
- Зведена відомість проеків лісових культур на 2017
- інформація про проведення лісокультурних робіт
- Інформація про хід лісокультурних робіт 2017 р
Охорона і захист лісу
Мисливське господарство

Напрямки діяльності

Лісокультурна діяльність

НАСІННИЦТВО ТА ЛІСОВІ КУЛЬТУРИ

Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень.

Високий рівень лісового насінництва забезпечується організацією насіннєвого контролю, який передбачає систему заходів фенологічних спостережень та контролю за якістю насіння, дотримання технологій переробки лісонасінної сировини, зберігання насіння та підготовки його до висівання.

Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо - основних лісоутворюючих порід (насіння ялини європейської, ялиці білої, бука лісового, клена-явора), в урожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову, що необхідно для створення запасів лісонасінної сировини на наступні роки, коли урожай насіння може бути слабким або зовсім відсутнім.

Все насіння, що заготовлене на ДП «Рогатинський лісгосп», проходить спеціальну апробацію з метою недопущення використання в лісовому господарстві низькоякісного чи пошкодженого насіння. У Львівському ДО лісовому селекційно - насіннєвому центрі насіння апробується і одержує відповідний сертифікат якості.

Інформація про заготівлю насіння по ДП «Рогатинський лісгосп»
в розрізі 2010-2014 років

Рік Порода План заготівлі Фактично заготовлено
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

ГЕНЕТИЧНІ РЕСУРСИ

       Лісонасінна база - природні та штучно створені насадження з цінними спадковими ознаками, що призначені для заготівлі лісового насіння.

До лісонасінної бази входять:

а) плантації, утворення із клонів або сімей плюсових дерев однією або кількох популяцій одного лісонасінного району;
б) плюсові дерева - дерева, які за інтенсивністю росту перевищують середні показники свого насадження за висотою не менше ніж на 10%, за діаметром стовбура не менше ніж на 30%, характеризуються високою якістю стовбурів і добрим очищенням їх від сучків, стійкістю до шкідників і хвороб та добре розвиненою кроною;
в) плюсові насадження - високопродуктивні, стійкі до хвороб і шкідників, стиглі, достигаючі або середньовікові насадження повнотою не нижче 0,6 в яких участь плюсових та кращих нормально розвинених дерев становить не менше 15-27% залежно від повноти;г) лісові генетичні резервати - типові для даного лісонасінного району ділянки стиглого, достигаючого, рідше середньовікового деревостану природного походження площею не менше 0,5 га з високими фітоценотичними і лісівничими показниками, повнотою не нижче 0,6.

На даний час лісові генетичні ресурси на території ДП «Вигодське лісове господарство» включають в себе п’ять лісових генетичних резерватів загальною площею 128,0 га - лісовий генетичний резерват бука лісового, площею 27,0 га; лісовий генетичний резерват ялини європейської, площею 89,0 га; лісовий генетичний резерват сосни звичайної реліктової, площею 12,0 га, 10 плюсових дерев з них: ялиці білої - 5; ялина європейська - 5 і три постійні лісонасіневі ділянки площею 10 га, з них: ялина європейська – 5 га (1 ділянка) та модрина європейська - 5 га (2 ділянки).

Генетичні резервати

Плюсові дерева

Лісові розсадники

З метою забезпечення потреб у власному стандартному посад матеріалові для штучного заліснення ділянок лісу, пройдених суцільними способами рубок, існують постійні та тимчасові лісові розсадники.  У ДП «Рогатинський лісгосп» функціонує постійний лісовий розсадник  площею 4,2 га. У розсадникау щорічно вирощується понад 0,5 млн. шт. сіянців головних лісоутворюючих порід, а в шкільних відділеннях - саджанці декоративних порід.

Розсадником називається спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використають для лісорозведення і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних лісових насаджень і плодових садів.

 
 

© 2014 Рогатинське лісове господарство.