Головна Новини Напрямки діяльності Електронний облік Бухгалтерський облік Звіт виробничого плану Статистичніформи Форми № 1-12 Продукція Профспілки Контакти Виробнича програма Перелік відомостей, що становлять службову інформа
 
Семінар навчання з МНС

Фото Рогатинськия Рв Удснс Рогатина.

28 квітня рогатинські рятувальники провели семінар із працівниками ДП «Рогатинський лісгосп». Крім того, на території Рогатинського лісництва поблизу села Підгороддя було проведено тактико-спеціальні навчання на тему: «Гасіння пожеж в природних екосистемах та лісових масивах». Під час навчань було відпрацьовано інструкції взаємодії та порядок спільних дій працівників лісового господарства району з пожежно-рятувальним підрозділом. Перевірено готовність сил і засобів для ліквідації пожеж в природних екосистемах. Проведено практичне тренування органів управління та служб цивільного захисту району з питань організації управління та дій сил у разі виникнення надзвичайних ситуацій, повязаних з пожежами в природних екосистемах.

Фото Рогатинськия Рв Удснс Рогатина.

 

Фото Рогатинськия Рв Удснс Рогатина.

 проведення інстуктажу

 

 

Практичні навчання лісової охорони

 

 

 

 

 

 Підведення підсумків

 

 

 

Дата публікації: 28.04.2017 | Кількість переглядів: 222 | Детальніше...
Майбутнє лісу у твої руках 2017

 

"Майбутнє лісу у твоїх руках"

"Майбутнє лісу у твоїх руках" - Всеукраїнська акція  ініційована Держлісагентством України. Мета акції – підносити престиж лісової галузі, роз`яснювати широким колам громадськості важливість створення лісових насаджень та виховувати у молоді шанобливе ставлення до природи.

        Не оминув даний захід і Рогатинщину. Цього року Акція “Майбутнє лісу у твоїх руках” була проведена 5 квітня на території Пуківського лісництва ДП “Рогатинський  лісгосп”.

В акції взяли участь школярі Нижньо Липицької середньої школи та жителі сіл Нижньої Липиці, та Сарник.

Учасники Акції взяли участь у посадці дубових лісових культур на площі 0,7 га в урочищі «Сарники» де висадили близько 2,5 тисяч молодих дубків.

Лісівники ДП «Рогатинський лісгосп» висловлюють слова вдячності всім, хто відгукнувся на запрошення долучитись до озеленення рідного краю!

 

 

 

 

Дата публікації: 12.04.2017 | Кількість переглядів: 243 | Детальніше...
Новий сад

Господарка

Останній день березня посміхався сонцем й охайними подвір’ями, котрі  чепурилися до Великодня, одягаючи мережане свіжою зеленню вбрання. А наш фотооб’єктив вкотре подався у мандрівку куточками Рогатинщини, де повсюди кипіла робота із впорядкування територій.

 

Новий сад із понад сотнею  плодових

 

 За вікном майорять ґердани побілених дерев, які подекуди наче спеціально вишикувались неподалік автошляху, що змійкою веде до Воронева. У тутешньому лісництві нас очікувала приємна несподіванка, котру буквально за тиждень вдалося втілити у життя завдяки спільній праці лісівників та жителів району.

Дорогою керівник ДП  «Рогатинський лісгосп» Ігор Бечкало ділиться з нами робочими планами на поточний рік та, не приховуючи захоплення, розповідає про новий сад, який з’явився у цій місцині  як результат невтомної праці небайдужих земляків. І ось на півгектарній площі вже видніються рівненькі рядочки, ніби чекаючи,  щоб їх нарешті зафіксував фотооб»єктив. Навколо активно працювали у руках краян відра й лопати, закопуючи молоді саджанці в пухку землю.

«Донедавна на цьому місці був старий, перерослий сад, - зізнається начальник лісового відділу ДП “Рогатинський лісгосп» Тарас Верстин. – Ми повністю вирубали його, зробили культивацію в міжряддях, маркування площі, підготувавши посадкові місця. Наразі займаємось посадкою136 нових плодових дерев».

Більшу частину із них, за словами лісівника, яблуні різних сортів, також понад два десятки слив та груш.  Молоді деревця закупили у садівника з Добринова, який займається вирощуванням посадкового матеріалу. Він відгукнувся на прохання працівників ДП й безкоштовно доставив саджанці у Воронів.   

 Тарас Васильович розповідає, що роботи тут тривали майже тиждень і потребували багато працьовитих рук. Тому вирішили залучити  не лише працівників усіх лісництв району, але й небайдужих жителів краю. Зокрема, дізнавшись про ініційовані ДП «Рогатинський лісгосп» акції «Посади своє дерево» і «Посади дерево миру», молодь з сусідніх Воронева, Липівки, В.Липиці, Лопушні, населених пунктів букачівської  зони та ін. вирішила долучилася до доброї справи. Серед небайдужих помічників запримітили нащадків корифеїв лісництва, котрі з перших днів, так би мовити, від зорі до зорі допомагали працівникам лісгоспу в обробітку та посадці. До прикладу, Андрій Кривень з Липівки розповідає: ліс став вірним другом для їхньої родини віддавна. Спершу дев’ятнадцять років лісником пропрацював його дідусь, згодом понад вісімнадцять – батько, нині ази благородної справи у цій галузі освоює також рідний брат. І хоч юнак обрав іншу спеціальність – ветеринарну медицину, котру студіює в одному з львівських вишів, втім зізнається: почувши про акції, теж не зміг залишатися осторонь них.

 «Дізнався про закладку нового саду від батька, маючи вільний час, вирішив також приєднатися, - розповідає Андрій Іванович. - З перших днів  тут було чимало роботи, бо довелося почистити старі дерева, упорядкувати все, але справа варта тих зусиль. Вважаю, схожі акції слід проводити не лише лісництвам, але й громадам сіл та міста, адже спільна робота об’єднує людей. До того ж, в районі  є багато занедбаних  садів, котрі не дають плоду. Якщо їх не поновлювати, не доглядати, то з роками занедбуються й зникають». 

Невдовзі  край Роксолани планують збагатити ще кількома садами – великими та малими.   «У нас на меті не одне таке оновлення, а поки що шукатимемо відповідні площі, для молодих деревець, щоб жителям району було приємно колись пройтись під їхніми кронами, скуштувавши смачних плодів. Дай Боже, щоб тільки прижилося все, - зазначає Т.Верстин. – Вирощені фрукти плануємо реалізувати в районі, також надавати школам Рогатинщини для харчування учнів». А оновлення саду у Вороневі працівники лісгоспу вирішили приурочити пам’яті Героїв «Небесної сотні», адже ці ніжні саджанці нагадують юнь, котра загинула на Майдані.

Чепурний сад прощається з нами у дзеркалі авто,  моя ж уява малює, як маленькі деревця стануть міцними, дужими й зможуть прихистити когось під своїми вітами від негоди, частувати червонобокими яблуками та соковитими ароматними грушами. І, можливо, невдовзі  тут почується людська подяка опільчанам, котрі вклали свою любов та працю в чудову справу.   

 

На фото: директор ДП «Рогатинський лісгосп» І.Бечкало та перший заступник голови РДА С.Демчишин садять дерево миру.

 

Приєдналися до «зеленої толоки»

Згодом наш транспорт повернувся в Рогатин, вулиці котрого теж багатшають весняними насадженнями. Зупинившись біля адмінбудинку на Галицькій, 65, помітили, як керівництво, працівники  райдержадміністрації, районної ради, редакції газети «Голос Опілля», «озброївшись» віниками і лопатами, трудилися на прилеглій території. У такий спосіб краяни долучилися до  щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та обласної толоки з нагоди Дня благоустрою. Цього дня не лише привели до ладу площу навколо, але й оновили її 26 декоративними кущами  і ялинками. Гарними міцними саджанцями посприяли ДП «Рогатинський лісгосп» (Ігор Бечкало) та із власного господарства - Богдан Мельник, начальник відділу агропромислового розвитку РДА.

Ольга ВЕРБ»ЯНА.

Дата публікації: 11.04.2017 | Кількість переглядів: 236 | Детальніше...
Зробити наше місто квітучим

Зроби наше місто квітучим


http://rohatyncity.if.ua/?news=632
Як сформувати у кожного відчуття господаря дому? Щоб кожен докладав зусиль до наведення порядку в усіх сферах його життя ? Щоб кожен творив краще життя тут і тепер? Природна краса міста може зникнути під купами сміття, а люди будуть мати все менше простору для здорового відпочинку. Ця проблема стосується кожного. Так само кожен із нас своїми простими діями може сприяти вирішенню цієї проблеми.
Все між собою пов ‘язане: сміття на вулицях – це результат засміченості розуму, безладу в головах!.. Наводячи лад ззовні, ми впорядковуємо щось всередині себе – і навпаки.
Поки ми самі і наші діти не почнемо дбати про чистоту вулиць міста - ніхто нам порядок не зробить. Велике значення у вихованні культури поведінки дітей має особистий приклад батьків. Якщо батьки не дозволяють собі залишати сміття на дорогах, вулицях, дбають про територію навколо своїх будинків, діти копіюють їх поведінку та будуть поводити себе так само.

 

 

Дата публікації: 06.04.2017 | Кількість переглядів: 242 | Детальніше...
Стаття

Весняні турботи лісоводів Рогатинщини

Дата публікації: 04.04.2017 | Кількість переглядів: 249 | Детальніше...
Спалювання сухої трави

 

 

Спалювання сухої трави.JPG

Дата публікації: 20.03.2017 | Кількість переглядів: 250 | Детальніше...
Розвішування шпаківень

 

Весна – пора повернення пернатих на батьківщину.

Птахи – окраса нашого життя. Вони зачаровують своїм співом, поведінкою і надають природі неповторного колориту. Птахи працьовиті й чистоплотні. Вони – наші помічники, бо доглядають дерева і поїдають комах. Роблять те, що людям не під силу - рятують тонни зерна від шкідників.

 

З метою збереження  чисельності диких птахів, силами лісової охорони ДП «Рогатинський лісгосп» планується виготовити та розвішити 240 шпаківень на території лісового фонду підприємства.

 

 

 

Дата публікації: 09.03.2017 | Кількість переглядів: 292 | Детальніше...
Озеленення міського парку

З ініціативи міської ради та ДП “Рогатинський лісгосп”  днями у міському парку ім.Романа Шухевича учні шкіл Рогатина долучились до саджання дерев.

Як повідомив інженер держпідприємства Олег Березовський, 270 саджанців були привезені з розсадника села Воронів, де їх вирощували.

Аби урізноманітнити при дорозі вигляд парку хлопці і дівчата посадили різні види кущів:  форзицію європейську, вейгелу квітучу, дейцію та інші.

DSC_8592 DSC_8594 DSC_8601 DSC_8607 DSC_8609 DSC_8610 DSC_8611DSC_8614 DSC_8623 DSC_8627 DSC_8628 DSC_8631 

Дата публікації: 25.04.2016 | Кількість переглядів: 329 | Детальніше...
12 тисяч молодих дубів та кленів посадили школярі

12 тисяч молодих дубів та кленів посадили школярі Верхньої Липиці (ВІДЕО)

Дата публікації: 24.03.2016 | Кількість переглядів: 361 | Детальніше...
[ 1 ]
 
 

© 2014 Рогатинське лісове господарство.